Клуб "Energy"
Тернопіль, вул. Українки, 4
Фітнес-клуб "ENERGY" ми активно розвиваємось в області фітнес індустрії.
Наш клуб дуже затишний і красивий. В нас є три зали: тренажерний, зал для групових занять і зал йога-студії. Одним словом, є все для того щоб гарно і якісно потренуватись, а найголовніше - знайти те, що Вам до вподоби.
Весь тренерський колектив має спеціальну освіту і відповідний досвід роботи, також наші тренери постійно вдосконалюють свій досвід на виїзних міжнародних обмінах досвідом.
Гімнастика йогів
«Успіху в йозі досягне всякий, хто зможе перемогти свою лінь. І не важливо, молодий він, чи старий, хворий, слабкий чи навіть дряблий. Лише б практика його була наполегливою. Адже як без неї досягти успіху? Від книг пуття мало: одним тільки читанням успіху не досягнути. І вирядившись в одежі, які носять йогіни, і всілякі священні предмети на себе навішуючи – також нічого не досягнеш. Пусте це все, рівно ж як і довільні розмови про Єдність, про Знання, про Силу, про інші високі матерії. Лише в невпинній практиці – секрет успіху. І це істина є, і сумніву в цьому не може бути ніякого. Асани, і особливі способи дихання, і інші техніки – такою є хатха-йога, яку практикують до тих пір, допоки не з'явиться результат – королівський стан йоги – Усвідомлення Єдності».
«Хатха-Йога-Прадіпіка» 1-66, 1-67, 1-68, 1-69.
Наука йоги виникла ще у сиву давнину. Відомо, що вона з’явилась в Індії і згадки про неї, її філософію, асани є у найдревніших манускриптах.
Їх писали на санскриті, священній мові, яку могли розуміти тільки люди високоосвічені, в основному це були ті, хто відносився до привілегійованих каст жреців. Саме через мовний бар’єр йога на протязі довгого часу залишалася не доступною для більшості людей. Та зараз цікавість до неї щораз зростає, її мудрість стає все більш популярною по всьому світі.
Багато із того, що зараз відомо про йогу, ми дізнаємось завдяки роботі Патанджалі, індійського мудреця і пророка, йога, який жив біля 300 років до Н.Х. Він прославився тим, що написав славетні ,,Йога-сутри’’, – короткі настанови, що відображають суть цієї культури, її дивовижних знань. Протягом багатьох століть сутри вивчали послідовники майстрів йоги і передавали усно своїм учням. В наш час знання про йогу проникає у всі куточки планети. В різних країнах відкрито багато шкіл йоги, кожна із яких має свої особливості. Але як би не відрізнялись вони між собою, протягом віків незмінним і головним у вченні залишається те, що воно служить людям.
Слово «йога» в перекладі з санскриту означає «союз, з'єднання, зв'язок, єднання, гармонія». Йога – це союз душі з вічною істиною.
Під час занятть ви навчатиметесь дихати і залишатися спокійними, відкидати невпевненість в собі і долати перешкоди. Це відмінний спосіб зняти стрес, навчитися контролю. Йога допомагає зберегти гнучкість тіла. Під час тренування задіюється велика кількість різних груп м'язів. Навантаження на них дається таким чином, щоб вони виконували ті ж функції, що й у повсякденному житті. Крім того, йога допомагає створити баланс між різними частинами тіла. Результат – отримання душевної рівноваги за допомогою фізичних вправ. Тому головна мета занять йогою – зняття стресу, відновлення гармонії, концентрації. Кожна людина може отримати від занять йогою щось своє. Для одних це розвиток гнучкості, для інших – медитативна практика.
Принцип йоги – це розслаблення, концентрація уваги на поточному моменті.
Йога підходить всім. Тут немає змагань. Дана система оздоровлення в рівній мірі підходить молодим і літнім людям, спортивним і фізично слабким, жінкам і чоловікам. Навіть враховуючи різну міру фізичного і психологічного стану організму – ригідність або перерозвиненість м'язевої системи, гнучкість або нерухомість суглобів, міцність або крихкість кісток, нервозність або повільність – йога може бути адаптована індивідуально для кожної людини.
Йога для дітей
Оволодіння йогою навчає дітей відкритості, соціальності, робить тіло більш чутливим та гнучким. Йога робить дітей більш здоровими, відкриває для них можливість перетворитись у щасливих дорослих людей.
У більшості з нас від народження пружне тіло, еластичні зв’язки, слухняні суглоби і сухожилля. Та з часом діти переймають у дорослих дурні звички, копіюючи в тому числі і неправильну поставу. Є багато п’ятирічних крихіток, які не можуть дотягнутися до носків.
Регулярна практика йоги, виконання розтяжок і дихальних вправ з малих років закладають основу здорового способу життя, роблять тіло більш гнучким, піддатливим.
Спробуйте зацікавити ваших дітей йогою, допомагаючи їм робити окремі вправи, підтримуйте їхнє бажання вивчати цю мудрість разом з іншими дітьми, ба – навіть із дорослими. Спостерігаючи за тим, як вони виконують пози, ви зможете побачити сильні і слабкі сторони їхнього тіла. Навчіть їх позам, які потребують інтенсивної розтяжки там, де виникає напруження.
Окрім зовсім очевидних фізичних переваг, йога також навчає дітей концентрувати увагу, зберігати рівновагу, вчить координації рухів, надає їм сили, наповнює життєвою енергією, розвиває силу волі, тобто дає все те, що необхідне для їх росту та розвитку. Займайтесь з дітьми в спокійній обстановці, де вам ніщо не заважатиме, не відволікатиме вашої уваги, щоб вони могли працювати творчо, проявляти ініціативу, активність, винахідливість. Йога завжди приносить дітям справжнє задоволення та радість.
Йога для вагітних
Хоча ідея виконання вправ йоги під час вагітності може викликати здивування, нема ніяких сумнівів у тому, що вони дуже корисні для жінок, які не тільки турбуються про стан свого здоров’я, але й готуються до пологів та материнства. Асани і дихання не тільки працюють на фізичному рівні, але й сприяють духовному росту майбутньої матері. Ці асани, які можна виконувати вагітним є безпечними для маляти, тому що включають дуже м’ягкі рухи. В першому триместрі достатньо, аби жінка ознайомилася з базовими положеннями і дихальними вправами і в подальшому могла виконувати серію вправ. Проте піднімання обидвох ніг, затримка дихання, значне напруження м’язів живота і глибокі прогини назад з руками над головою можуть принести шкоду. Коли плід почне рости, найбільшої користі принесуть ті пози, які знімають відчуття дискомфорту, що є неминуче при виношуванні дитини. На останніх строках вагітності приготуйтесь до родів, виконуючи вправи по розслабленню з опорою і займаючись медитацією. Включіть до свого комплексу м’ягкі фізичні вправи, такі, як плавання, або прогулянки пішки. Коли матка стає важкою, у деяких жінок під час виконання стійки на плечах або відпочинку на спині понижується кров’яний тиск і зменшується приток крові до плоду. Саме тому розумнішим буде виконання розслаблення в положенні лежачи на боку і відмовитись від стійки на плечах починаючи з четвертого місяця вагітності.
Пам’ятайте, що перевернуті пози переривають природній низхідний потік тонкої енергії (апана-прани), який необхідний для нормальних родів. Деякі спеціалісти рекомендують під час вагітності взагалі не виконувати перевернуті пози. Цей час краще присвятити розміреності у всьому, спокою і тихій ясності розуму напередодні великого чуда в вашому житті. Усвідомлення, яке ви розвиватимете зараз, добре прослужить вам під час пологів.
Йога з партнером
Хоча вправи йоги можна виконувати наодинці, деякі рухи краще виконувати у парі. Йога удвох – з другом, коханим або ж просто таким же як і ви шанувальником древньої культури – допомагає глибше зануритися в неї, навчитися краще розуміти її мудрість та інших людей. Йога пов’язує нас з нашим другим «я», з самим собою і усім світом. Займатися нею з партнером – дихати в унісон, допомагати і підтримувати один одного, – все це схоже на цікаву подорож, яка з’єднує нас разом із справжнім, реальним.
Коли ми вирішуємо наповнити йогою своє життя, це означає, що ми хочемо змінити сам спосіб життя. Справа ця не є простою – потрібно проявити силу волі, старання, та якщо поруч є однодумець готовий пізнати йогу на практиці, – нам є на кого опертись в прямому і переносному значенні, хто підбадьорить і допоможе рухатись далі. В цій подорожі вам необхідно освоїти нові грані складних поз, багато чому навчитися і ще більше зрозуміти, тож партнер стане джерелом натхнення, буде сприяти не зупинятися на досягнутому заради власного здоров’я і блага, заради того, щоб зробити життя яскравим і повноцінним.
Сама назва йога походить з санскритського «йюдж», яке буквально означає « союз», «єднання». Займаючись йогою в парі з кимсь, ми усвідомлюємо, що живемо у світі, який належить усім людям і нікому зокрема. Коли ми разом працюємо, коли нас поєднують схожі почуття що наповнють наші серця, все, що розділяє нас, трансформується у відчуття загальності, спільності з усім сущим.
Практика йоги збагачує наш духовний світ, позитивно впливає на наше ментальне та фізичне здоров’я, компаньйон допомагає краще зрозуміти самих себе, навчитись відчувати інших, поглиблюючи тим самим наші відносини. Партнерські зв’язки у йозі можуть приносити як радість і відчуття глибокої єдності, так і розчарування і страх. Тож, коли ви вступаєте з ким-небудь в союз для занять йогою, пізнайте суть його духовного буття.
Виконуючи йогу удвох, ми відроджуємо древню традицію гуру виховувати учнів. Саме по собі слово «асана» означає положення тіла під час виконання певної вправи і водночас зосередженість на своєму особистому всесвіті. Коли ж ми утримуємо асани, – то вчимося поєднувати фізичні рухи тіла з диханням. Робота з партнером ускладнює наше загальне завдання, допомагаючи разом з тим розуміти значущість єднання.